Квіти

Пожовтінням листя антуріум підказав про помилку у догляді. Розповідаю як я її виправила

Антуріум з уцінки, який з’явився в моїй колекції, вже не перший. Але перший досвід вирощування цієї квітки був у мене сумний і він зачах. Тому до цієї покупки я прийшла вже з певним багажем знань про звільнення.

Мене звуть Гулія, захоплююся кімнатними рослинами, люблю доглядати за ними. Люблю ходити по квіткових магазинах, знімати красу і ділитися нею.

Місяць тому я потрапила в «полі» з антуріумів: 3 стелажа уціночних рослин за досить низькою ціною. Про це є відео на моєму каналі, посилання прикріплюю:

Так як вибір був великий, я намагалася вибрати максимально здорове рослина. Зовні антуріуми виглядали цілком здоровими, за винятком незначних сухих ділянок на листках.

Незважаючи на здорову кореневу систему, буквально через тиждень після перебування антуріума в квартирі, я помічаю пожовтіння одного великого листа. Благо, тільки одного.

Я розумію, що рослині стало некомфортно, і воно сигналізує про це пожовтінням листа. Взагалі антуріум досить стійка рослина, але в умовах квартири чуйно реагує на зміну умов утримання. Проаналізувала, що стало причиною.

Оптимально він росте, якщо:

  1. Відсутні перепади температури (нижній поріг не нижче 15 ° С). Потрібно врахувати, що антуріум взагалі не переносить протягів.
  2. Багато яскравого світла, але не прямі сонячні промені.
  3. Висока вологість (вище 50 %). Оптимально включати зволожувач повітря або ж ставити поруч з рослиною миски з водою.
  4. Пересаджуйте в горщик відповідного розміру. Корені повинні повністю заповнювати простір: не тісно, але і не занадто просторо. На дно намагайтеся класти солідний шар дренажу.
  5. Поливати краще часто, в теж час помірно. Потрібно давати просихати верхньому шару грунту між поливами, в нижній частині горщика має залишатися волого.

Якщо б це було інше квітуча рослина, скажімо спатіфілум, можна було б почати підживлення. Але антуріум після пересадки ще півроку не удобрюють взагалі.

При виборі добрива для рослини раджу вам вивчити склад. Антуріум погано переносить перекормки добривами і не любить, коли занадто багато азоту. І при перших підгодівлі краще брати половину норми від тієї, яку рекомендує виробник.

Виявилося, що мій антуріум страждав від низької вологості повітря. Це і зрозуміло. Зараз зима, а під підвіконням розташована батарея з десятьма секціями, яка сушить повітря. Щоб змінити ситуацію довелося знайти місце для мисок з водою.

Через місяць після пересадки. Засохлі ділянки на листках були при покупці.

Помітила, що рослині сподобалося – воно видало новий листочок, правда маленький. Пройшло ще два тижні, і до моєї радості пожовклого листя більше не було, а той я зрізала. Буду далі спостерігати за рослиною.

Бажаю, щоб антуріум став справжнім домашнім рослиною в будинку кожного квітникаря і радував своїми блискучими листям і яскравими приквітками!